Projekt  "Paide linna vähekindlustatud laste toidulaua mitmekesistamine"

Kohaliku omaalgatuse programm 2020 Meede 2 – Elukeskkonna ja kogukonnateenuste arendamine

Projekti eesmärk: 

Projektiga on loodud võimalus Paide linna toimetulekuraskustes peredele mõeldud toiduabi suurendamiseks ja mitmekesistamiseks läbi „kõlblik kuni“ toodete lisandumise pakutava toiduabi valikusse.

Projekti põhjendus ja tegevused:

Järvamaal on palju inimesi, kellel on raskusi endale igapäevase toidu tagamisega. Samal ajal jääb kaubanduses ja tootmises igapäevaselt üle suur hulk väärtuslikku toitu. Toidupank on loodud just selleks, et need kaks asja kokku viia – kaubandusest ja tootmisest võetakse vastu peagi realiseerimistähtaja ületavad tooted, komplekteeritakse need toidupakkideks ja jagatakse seejärel sotsiaaltöötajatelt saadud nimekirjade alusel laiali enim puudust kannatavatele inimestele ja peredele. Siiani tegeleb toidupank vaid „parim enne“ toodetega, mida jagame kõikidele Järvamaa omavalitsustele. See tegevus jääb ka edaspidi nii.

Tahame oma arengus minna edasi järgmise sammu ja hakata koguma poodidest ka „kõlblik kuni“ toiduaineid. „Kõlblik kuni“ toiduained on enamasti tooted, mis vajavad jahedat säilituskeskkonda (kondiitritooted, lihatooted, kalatooted, piim ja piimatooted, rasvad jms), seetõttu soovime läbi kohaliku omaalgatuse projektitaotluse soetada meie laoruumi suure külmiku. „Kõlblik kuni“ toiduaineid võib ka viimasel realiseerimiskuupäeval külmutada ning seejärel on seda peredele võimalik jagada veel kahe kuu jooksul. Seetõttu on ka sügavkülmiku olemasolu vajalik, et pikendada toiduainete jagamisperioodi. Lisaks on vaja laopinna laiendamiseks laoriiulid ja kauba komplekteerimiseks ratastel komplekteerimiskäru. 

Projekti tulemus:

1. Tänu projektiga soetatud inventarile on Toidupanga teenus arenenud järgmisele kvalitatiivsele tasemele ning Paide linna 150 puudustkannatava pere toidulaud on mitmekesisem ja tervislikum. Lisaks pikaajaliselt säilivatele toiduainetele (kuivained, leivad-saiad) jagatakse ka lühiajaliselt säilivaid toiduaineid (piima- ja lihatooted, puuviljad, juurviljad, valmistoit jm).

2. Tänu soetatud inventarile on MTÜ-l olemas Veterinaar- ja Tervishoiuameti tegevusluba lühikese säilivusajaga „kõlblik kuni“ toodete käitlemiseks.

3.  Vähenenud on Paide linna kauplustest äravisatavate toiduainete hulk. Oktoobris jagati abivajajatele "kõlblik kuni" tooteid üle 800 kg.

Projekti eelarve:
Eelarve kokku 1155,50€ sh KOP toetus 1035€.


Internetiturundus