Toiduabi jagamine

Teavitus Euroopa Liidu toiduabi jagamisest

Sotsiaalministeerium jagab koos Toidupangaga 2021. aasta veebruaris/märtsis Euroopa enim puudust kannatavate inimeste abifondi ostetud toiduabi. Toiduabi on õigus saada inimestel, kes  2021. aasta jaanuaris taotlesid toimetulekutoetust või kellele samal perioodil on kohalik omavalitus maksnud perekonna sissetulekust sõltuvat või konkreetse teenuse kulu kompenseerimiseks määratud toetust. Erinevalt toimetulekutoetuse alusel toiduabi saajatest, kus iga toetust saanud leibkonna liige saab ka toidupaki, on uue kriteeriumi alusel õigus toiduabile konkreetsel toetuse saajal, mitte kogu leibkonnal. Kui inimene on saanud nii toimetulekutoetust kui ka kohaliku omavalituse toetust, saab ta toidupakid toimetulekutoetuse alusel st paki saab ka iga leibkonna liige.

Eelpool toodust tulenevalt on Teil õigus saada toiduabi, millele palume järele tulla: 

Toiduabi väljastatakse isikut tõendava dokumendi alusel. Kui Teil puudub võimalus nimetatud päeval kaubale järele tulla, võite volitada enda esindaja toiduabi välja võtma (vorm on lisatud kirjale). Kaup väljastatakse mõlemal juhul isikut tõendava dokumendi alusel.

Oluline:

·         Kaubale järgi tulles pidage  palun kinni päevast ja osutatud kellaajast.

·         Üks komplekt toiduaineid kaalub 8,8 kg ning sisaldab: riisi, neljaviljahelveid, õli, kanalihakonserve, veiselihakonserve, kilukonserve tomatikastmes, skumbriakonserve, praekapsast, kohvi, purustatud tomateid, mett, kakaopulbrit, musta teed, šokolaadi ja kuivatatud puuviljasegusid.

·         Toiduabile järele tulles tuleb kaasa võtta kogu komplekt.

·         Ühe toiduabi komplekti kaasavõtmiseks tuleb kindlasti kaasa võtta tugev kott.

·         Kui Te olete saanud toimetulekutoetust, sõltub komplektide arv teie pere/leibkonna liikmete arvust, mille deklareerisite sotsiaaltöötajale siis, kui toetust taotlemas käisite. Kui Teie pere saab enam kui ühe komplekti, palume kaasa võtta vastava arvu kotte.
Näide:
5-liikmeline pere, kus kõigile on ette nähtud toiduabi, saab viis komplekti toiduabi ehk 5 x 8,8 kg = 44 kg. Vajalik seega vähemalt 5 kotti.

·         Kui te olete saanud ainult kohaliku omavalituse toetust, saate toidupaki ainult Teie.

·         Kui on mitu komplekti, võib toiduabil mitu korda järel käia.

·         Toiduabi paki kättesaamisel on teil võimalik kaasa saada ka retseptiraamat, mis on koostatud arvestades toidupaki sisu.

Kui loobute toiduabi saamise võimalusest või ei vaja seda, palun teavitage kirjalikult oma sotsiaaltöötajat. Küsimuste korral võib samuti pöörduda kas kohaliku sotsiaaltöötaja või toidupanga esindaja poole.

Lugupidamisega

Sotsiaalministeerium


Internetiturundus