Sügisene toidukogumiskampaania toimub 11.-12.septembril 2020

Järvamaal toimuvad toidukogumispäevad reedel ja laupäeval Paide Maksimarketis ja Türi Konsumis. 

Reedel 12.00 - 18.00

Laupäeval 10.00 - 16.00

Vabatahtlikuks saad registreeruda: osale.toidupank.ee

Vabatahtliku ülesanded: 

- jagada kaupluse külastajatele flaiereid

- võtta vastu toiduannetused

- valmistada toidukaup ette transpordiks

Infot toidukogumispäevade kohta postitame siinsamas veebilehel ning Toidupanga Facebooki lehel.

Toidupanga üle-eestilised toidukogumispäevad toimuvad 3-4 korda aastas. Lisaks organiseerivad kohalikud toidupangad väiksemaid toidukogumisi.

Kuigi toidupankade põhiline ülesanne on päästa igapäevaselt kaubandusvõrgus ja tootjatel üle jääv hea toidukaup mõttetust äraviskamisest, on inimestelt saadav toit perede aitamiseks erakordselt oluline. Aitäh kõigile, kes on otsustanud meid selles töös aidata!

Toidukogumispäevad annavad eraisikutele lihtsa võimaluse kohaliku toidupanga tööd toetada – osta ning annetada „parim enne“ tüüpi toidukaupu, mis hiljem Toidupanga kaudu allpool toimetulekupiiri elavatele peredele jagatakse.

Kuidas see toimib?
Kampaanias osalevates kauplustes on kohal toidupanga punastes põlledes vabatahtlikud ning kassade vahetus lähedusest leiab kaubakärud, kuhu annetatud toiduained kogutakse.

Vabatahtlikud abilised jagavad kaupluse sissepääsuväravate juures infot, teised aitavad kauba kokku koguda. Kampaania lõppedes transporditakse headelt inimestelt saadud toit lattu ning jagatakse sealt edasi allpool toimetulekupiiri elavatele peredele.

Kui kaalud vabatahtlikuna osalemist ning soovid teada, mida toidukogumisaktsioon endast täpsemalt kujutab, vaata väikest õppevideot:
Toidukogumispäevade ABC
Азбука дней сбора продуктов


Registreeruda saab: http://osale.toidupank.ee/ e-post: tiina@sesok.ee, tel. 518 9259  
Internetiturundus